Nowy numer 41/2019 Archiwum

Tu śpiewają niemal wszyscy

Budowę swojego kościoła rozpoczęli sami w 1997 roku. Wtedy też stworzyli wspólnotę, która chce być razem. Udowodnią to także podczas III Pikniku Rodzinnego z Dobrym Pasterzem 12 maja.

Okiem proboszcza

Ks. Marek Łapczyński, w Kozach-Gajach od 1997 r. – Byłem najstarszym wikarym w Kozach, kiedy śp. ks. prałat Władysław Sieczka podjął decyzję o budowie kościoła w Gajach. Miałem się tu zająć organizowaniem duszpasterstwa. Całą historię kościoła i parafii dokumentuje 10 tomów kroniki, którą prowadzimy od początku. Cieszę się, że parafianie żyją wspólnotą, że dołączają do nas nowi mieszkańcy tej części Kóz; cieszy mnie obecność młodych rodzin – widać ich szczególnie w niedziele po Mszy św. o 10.30, kiedy dzieci same przybiegają po indywidualne błogosławieństwo. Nie wszyscy jednak czują tę wieź. Są rodziny, które nie praktykują, nie przychodzą do kościoła. O nich też musimy pamiętać.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL