Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pan szedł z nami

Dotarli do Łagiewnik. Wielu wyruszyło już po raz siódmy, bo tyle było tych diecezjalnych pielgrzymek. Ale ta okazała się wyjątkowa, uświęcona poprzez szczególną obecność Jezusa Miłosiernego. Jego postać w niesionej monstrancji i adoracja Najświętszego Sakramentu w drodze stały się źródłem najsilniejszych pątniczych doświadczeń.

Odcinki Eucharystyczne były dla grup wyjątkowe, z innymi modlitwami, pieśniami, co pomagało uświadomić sobie obecność Boga pod postacią chleba. To był zupełnie inny typ adoracji i nie ma wątpliwości, że było to bardzo ważne dla pielgrzymów – podkreśla ks. Sroka.

Jak zauważa, mocno przeżywali to również kapłani. – Ksiądz Twardowski mawiał, że my, księża, mamy się schować, a Bóg ma być na pierwszym miejscu w naszym życiu. Ma być mniej nas, a więcej Pana Jezusa. Tak mocno to poczułem, kiedy niosłem przed sobą Najświętszy Sakrament. Myślałem o tym, że Pan Bóg jest zawsze z nami. Zaproszenie do pielgrzymowania jest jeszcze głębszym doświadczeniem tego, że nigdy nie jesteśmy sami, a wiara pozwala nam poczuć tę Bożą obecność. Dla każdego kapłana jest to też uświadomienie, jakim skarbem jest Eucharystia i to, że ksiądz jest narzędziem, które uczestniczy w sprowadzaniu Boga na ołtarz, a Bóg z pokorą oddaje się w ręce człowieka – dodaje ks. Tomasz.

Tłumaczy też, że przez swój kształt monstrancja przypomina o namacalnej obecności Bożego Miłosierdzia, które prowadzi nas do Eucharystii. – Do Eucharystii idziemy przez sakrament pokuty i pojednania. Taka jest droga i ważne, byśmy po raz kolejny to odkrywali – zaznacza kapłan. O tym, jakim skarbem jest Eucharystia, przypomniała mała książeczka, którą pielgrzymi otrzymali w Łagiewnikach wraz z obrazkiem przedstawiającym monstrancję. •

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL