Nowy numer 03/2020 Archiwum

Wierni Bogu

Podczas trwającej w dekanatach peregrynacji relikwii św. Melchiora Grodzieckiego w całej naszej diecezji trwa modlitwa za powołanych do kapłaństwa.

Jak przypominał uczestnikom Dni Kolbiańskich w Harmężach bp Roman Pindel, św. Melchior zostawił przykład kapłańskiej wierności Bogu jako kapelan posługujący żołnierzom różnych narodowości. – Jest bardzo dobrym patronem dla wszystkich kapelanów i chcemy pokazać, że jest bardzo nam potrzebny – mówił bp Pindel. Wierni dekanatu andrychowskiego od 5 do 7 kwietnia modlili się przy relikwiach męczennika w kościele św. Stanisława w Andrychowie, a uroczystej modlitwie za kapłanów przewodniczył bp Piotr Greger. W homilii wskazywał, jak bardzo wspólnota Kościoła potrzebuje ludzi odważnych, gotowych dać świadectwo. – Jeżeli nawet za wierność Bożemu prawu, za wierność łasce powołania małżeńskiego, kapłańskiego, do wspólnoty życia konsekrowanego, za wierność prawemu sumieniu czasem dostaniemy po głowie, to nie należy się dziwić, bo taka jest droga Ewangelii. To jest droga krzyża. (...) Nasza modlitwa za kapłanów, by do końca wytrwali w tej łasce, ale także o dar nowych powołań, jest wyrazem naszej troski, wiary i odpowiedzialności za Kościół – mówił bp Greger. O św. Melchiorze Grodzieckim piszemy także na ss. VI–VII.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama