Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Plutonowy „Emil” powrócił

Trumnę ze szczątkami Jana Kwiczali złożono na cmentarzu parafialnym po pogrzebowej Mszy św. w kościele św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach. Odprowadzony został uroczyście, z honorami wojskowymi, sztandarem i salwą Kompanii Reprezentacyjnej 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. Tak, jak należało...

Wbrew przyjętym zasadom i porządkowi pozostawał tylko czas śmierci plutonowego Kwiczali, który zginął ponad 72 lata temu, skazany na karę śmierci, wykonaną w Katowicach 31 grudnia 1946 r.

Przez wszystkie te lata jego ciało czekało na chrześcijański pochówek, a miejsce grobu nie było znane nikomu. Dziesiątki lat trwało cierpienie najbliższych, którzy nie mogli odmówić modlitwy nad jego grobem.

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL