Nowy numer 13/2020 Archiwum

Czasem trzeba usiąść

Pod takim hasłem do czytania Ewangelii zachęcał ks. redaktor Jacek Pędziwiatr podczas wielkopostnych rozważań w bielskiej katedrze.

Z rekolekcje, na które zaprosił Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej, skorzystało wiele osób. W czasie trzech konferencji ks. Pędziwiatr zachęcał do refleksji nad biblijnym spotkaniem Pana Jezusa z Samarytanką przy studni.

Rozważania zatytułował tak jak całe rekolekcje: „Czasem trzeba usiąść”. W kolejny wieczór przybliżył historię uzdrowienia niewidomego opatrzoną wnioskiem, że „niekiedy wypada wstać”, a zakończył opowieścią o wskrzeszeniu Łazarza, dodając: „wyjść też nie zaszkodzi”. Te nieco zagadkowe tytuły były wprowadzeniem do wnikliwej analizy Ewangelii. Całość pokazywała, jak bogaty w treści i odczytywane na różnych płaszczyznach symbole jest biblijny tekst. – Była to skuteczna zachęta, by usiąść z Ewangelią w ręku i odczytywać Boże przesłanie do nas skierowane – mówi Elżbieta Kralczyńska, prezes KIK-u.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama