Nowy numer 12/2019 Archiwum

Żywa perła

Starobielski kościół od ponad sześciu wieków niezmiennie zachwyca pasjonatów historii, sztuki i zabytków. Tutaj, na niewielkiej przestrzeni, bogactwo przeszłości łączy się z teraźniejszością i przyszłością.

Jeszcze do jesieni tego roku niełatwo będzie dostrzec prawdziwy urok kościoła św. Stanisława w Starym Bielsku. Trwa jego remont generalny.

Ksiądz proboszcz Zygmunt Siemianowski mówi, że najlepiej jest tu usiąść w ciszy, podczas adoracji. – Patrzę na miejsce uświęcone modlitwą tylu wieków... I ta gotycka architektura, która pokazuje myśl przyświecającą wtedy budowniczym – pokazać Kościół chwalebny, pielgrzymujący i oczekujący. Ten chwalebny obrazują święci na freskach, pielgrzymujący to my. Oczekujący natomiast to nasi zmarli, na grobach których to miejsce powstało.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL