Nowy numer 13/2020 Archiwum

Maturzyści u Matki

W bazylice MB Częstochowskiej 8 marca modliło się około 2 tysięcy uczniów z naszej diecezji przygotowujących się do egzaminów dojrzałości.

Na zaproszenie ks. dr. Marka Studenskiego, wikariusza generalnego, oraz ks. Tomasza Chrzana, diecezjalnego wizytatora katechizacji, na Jasną Górę przybyli wraz z księżmi, katechetami i wychowawcami.

Wysłuchali konferencji, w której o. Andrzej Gołębiowski SDB zachęcał, by prosili o Boże błogosławieństwo na trud wyboru dalszej drogi. – Jeśli chcecie mieć udane życie, dokonywać dobrych wyborów, musicie stanąć na fundamencie żywej wiary – podkreślał o. Gołębiowski, zaznaczając, jak ważne jest, by każdego dnia dawali radosne świadectwo, że należą do Chrystusa.

Eucharystii, koncelebrowanej przez kilkudziesięciu kapłanów przewodniczył bp Roman Pindel. W homilii wskazywał na znaczenie ciągłego szukania korzeni swej wiary i takiego nawrócenia, które nie ogranicza się jedynie do wyznania wiary w Boga, ale prowadzi do decyzji, by postawić Boga na pierwszym miejscu. – Wtedy coraz bardziej zbliżam się do tego, że w mojej hierarchii wartości rzeczywiście Bóg jest pierwszy i najważniejszy w moich wyborach, w decyzjach – mówił bp Pindel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama