Nowy numer 12/2019 Archiwum

Ze św. Melchiorem

Jak podkreślił bp Roman Pindel w słowie skierowanym do diecezjan na rozpoczęcie Wielkiego Postu, wkroczyliśmy w przeżywanie tego czasu razem z męczennikiem z Cieszyna.

Wiąże się to z 400. ro- cznicą śmierci św. Melchiora Grodzieckiego, który na wniosek naszej diecezji został ogłoszony przez Sejmik Województwa Śląskiego patronem obecnego roku. W odczytanym 10 marca w kościołach diecezji liście pasterskim „Nasz święty na czas niepokojów i trudnych wyborów” bp Pindel przypomniał, że św. Melchior zostawił wszystkim przykład naśladowania Chrystusa oraz życia według Ewangelii, które cechowało się wielką gorliwością.

Dostępne jest 40% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL