Nowy numer 18/2021 Archiwum

Uwierz Bogu

– Jeżeli prosicie Boga o cokolwiek, to oddajecie Mu chwałę! – mówił. I opowiadając o cudach, które sam otrzymał lub zobaczył na własne oczy, zachęcał do takiej postawy.

Muzyk i ewangelizator Witek Wilk, inicjator plenerowych rekolekcji ewangelizacyjnych Strefa Mocy, był gościem pierwszego w tym roku Oświęcimskiego Spotkania dla Ducha Wzrastania, które odbyło się w ostatnią sobotę lutego w sanktuarium MB Wspomożenia Wiernych u salezjanów. Mottem jego konferencji były słowa z Listu św. Pawła do Filipian: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”, a pierwszym dowodem tego umocnienia był obraz Boga obdarowującego człowieka w nadmiarze, w obfitości, które towarzyszyły cudom Pana Jezusa: przemianie wody w najlepsze wino, napełnieniu sieci Piotra rybami tak, że rwały się pod ich ciężarem.

Witek opowiedział o swojej drodze życia, na której najważniejszym drogowskazem od wielu lat jest Pismo św. Przekonywał młodych, że nie dowiedzą się o tym, co mówi do każdego z nich Pan, bez czytania słów zapisanych w Biblii. I tłumaczył, jak ważne jest to dla rozwoju wiary.

– Najpierw jest wiara w to, że Bóg jest. Człowiek obdarowany sakramentalnie może dojść dzięki niej do zbawienia, ale nie nawiązuje żywej więzi z Bogiem. Dalej idą ci, którzy wierzą nie tylko w Boga, ale też wierzą Bogu, Jego słowu. Do nich dociera słowo Ewangelii, a oni odczuwają potrzebę głoszenia tego słowa innym, dzielenia się nim – mówił prelegent i dodał, że do głoszenia powołany jest każdy ochrzczony. – Kiedy już wierzysz, że wszystko, co zapisane jest w Piśmie, jest prawdziwe, Bóg zaprasza cię jeszcze dalej: żebyś uwierzył, że dotyczy to bezpośrednio ciebie. Jeżeli Jezus powiedział: „Idźcie i głoście”, to skierował te słowa do ciebie – zapewnił. Ewangelizator życzył słuchaczom wiary, dzięki której będą umieli prosić Boga o wszystko.

W spotkaniu wzięli udział młodzi, czuwający nad OSDDW ks. Andrzej Policht SDB i Piotr Mirecki oraz schola Fausystem, która poprowadziła śpiewy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama