Nowy numer 13/2020 Archiwum

Biskup w domu Świadków Jehowy

Wyjątkowe odwiedziny wpisały się w program wizytacji kanonicznej w Bystrej Krakowskiej.

Biskup Piotr Greger odwiedził pensjonariuszy domu pomocy społecznej dla osób starszych i przewlekle chorych, prowadzonego przez fundację „Sadyba” u stóp Klimczoka i Szyndzielni. Fundację powołała do życia społeczność Świadków Jehowy, jednak ośrodek przyjmuje podopiecznych różnych wyznań. Wśród około setki pensjonariuszy jest ponad 20 katolików. Miejscowy proboszcz, ks. Tadeusz Krzyżak, za zgodą kierownictwa ośrodka odwiedza ich w każdy pierwszy piątek miesiąca z posługą sakramentalną. On też zaproponował spotkanie z księdzem biskupem, na co fundacja życzliwie przystała.

- Podczas każdej wizytacji kanonicznej staram się odwiedzić nie tylko szkoły, ale również szpitale i placówki opiekuńcze, działające w parafii - wyjaśnia bp Piotr Greger. - W bystrzańskiej „Sadybie” spotkałem się w pensjonariuszami wyznania katolickiego. Mieliśmy czas na wspólną modlitwę i na chwilę rozmowy z każdym z nich - wyjaśnia biskup pomocniczy bielsko-żywiecki.

To pierwsza tego rodzaju spotkanie na Podbeskidziu. Chociaż region znany jest z kontaktów ekumenicznych, nie tylko laikatu, ale także duchownych i duszpasterzy, zarówno w życiu codziennym, jak i przy okazji uroczystości religijnych, patriotycznych i społecznych.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama