Nowy numer 7/2019 Archiwum

Malowane modły

– Sama deska nie symbolizuje niczego, jeżeli nie ma w niej naszej modlitwy, oddania, Ducha – mówił ks. Mirosław Szewieczek do 15 osób, które ukończyły pierwszy kurs ikonopisarstwa w bielskiej Fundacji „Drachma”.

Piętnaście osób przez pięć dni malowało ikonę Oblicza Jezusa – Acheiropoietos. Ich przewodniczką po duchowym świecie ikony była Beata Bodzioch OV. Na zakończenie zajęć ks. Mirosław Szewieczek, prezes Drachmy, poświęcił obrazy i pobłogosławił każdego ikonografa wykonanym przez niego wizerunkiem Jezusa.

– Ikona powstaje z modlitwy, poniekąd sama jest też modlitwą – mówi B. Bodzioch. – Zależało mi, żeby uczestnicy warsztatów duchowo się nastawili na to spotkanie z osobowym Bogiem. Każda ikona jest inna, bo jest obrazem modlitwy autora, relacji z Jezusem.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL