Nowy numer 3/2019 Archiwum

Nikt nie musi być sam

Na inne niż zwykle przeżywanie wigilijnego i świątecznego czasu zaprosił do ośrodka Caritas ks. Andrzej Woźniak. Zaproponował samotnym wspólne spotkanie.

Wraz z nim do wigilijnej, przygotowanej tu w tym roku po raz pierwszy, wieczerzy dla samotnych zasiadło w Polance dziesięcioro gości. Byli w tym gronie podopieczni s. Domicelli, uczestnicy wakacyjnych rekolekcji dla osób starszych i chorych, ale także parafianie z Polanki i Oświęcimia. Po wspólnej wieczerzy zaśpiewano kolędy, obejrzano transmisję Pasterki z Watykanu, a potem modlono się na parafialnej Pasterce w świątyni, do której przylega ośrodek Caritas, gdzie były zapewnione posiłki i noclegi. Gościom to wspólne świętowanie podobało się tak bardzo, że postanowili zamiast planowanego jednego dnia spędzić w Polance całe święta.

Dostępne jest 35% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy