Nowy numer 08/2024 Archiwum

Góralska Pasterka w eterze

Portal Beskidlive.pl po raz drugi zaprasza na transmisję na żywo II Góralskiej Pasterki, nadawaną z kościoła św. Jana Chrzciciela w Sopotni Małej.

W otulonej górskimi szczytami malowniczej Sopotni Małej, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, po raz drugi już w wigilijną noc odbędzie się Góralska Pasterka.

O oprawę muzyczną Pasterki zadba - podobnie jak w ubiegłym roku - Zespół Regionalny "Romanka", któremu towarzyszyć będą Dziecięcy Zespół Regionalny "Romanecka", Kapela "Eśta" oraz Koło Gospodyń Wiejskich Sopotnia Mała.

W ubiegłym roku transmisja I Góralskiej Pasterki z Sopotni Małej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i obejrzało ją ponad 11 tys. widzów. Odbiorcami transmisji byli widzowie nie tylko na Żywiecczyźnie i w Polsce; ale i w wielu odległych krajach - w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Hiszpanii, Islandii, Francji, na Ukrainie, Słowacji, w Holandii, Kenii, Norwegii, Rumunii, Szwecji, Rosji, Czechach, na Białorusi, w Algierii, Szwajcarii, Kazachstanie, Izraelu, Saint Lucia, Belgii, we Włoszech, na Węgrzech, w Australii, Grecji i  Austrii.

Po zakończeniu Mszy odbędzie się koncert w wykonaniu regionalnych zespołów, które zagrają najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy