Nowy numer 04/2020 Archiwum

Usta

Pan Bóg chyba woli mówić do kobiet.

Ostatnie dni Adwentu tłumaczą dlaczego.

Kiedy podstarzałemu Zachariaszowi powiedział, że zostanie ojcem, ten zażądał dowodów w postaci znaku z nieba. I nic już nie był w stanie powiedzieć. Zamilkł.

Kiedy młodziutkiej Maryi Bóg powiedział, że będzie miała dziecko, Ona z właściwą kobiecie dociekliwością spytała, jak się to stanie, skoro obce jest jej współżycie małżeńskie. A usłyszawszy wytłumaczenie z mocą Najwyższego w roli głównej, wygłosiła uroczyste, choć proste „tak”.

Bo kiedy rozmawia się z mężczyzną, można odnieść wrażenie, że to, co się mówi, jednym uchem wpada, a drugim się ulatnia. Kiedy zaś mówi się do kobiety, słowa wpadają w jej ucho, a następnie wychodzą ustami.

Pan Bóg ma takie właśnie doświadczenie. I dlatego woli mówić do kobiet. To tłumaczy również, dlaczego pierwszymi, którym objawi się Zmartwychwstały, będą kobiety. Wrócą od pustego grobu Jezusa i opowiedzą wszystko Jego uczniom. Lecz słowa ich wydadzą im się czczą gadaniną i nie dadzą im wiary (por. Łk 24,9-11).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  21.12.2018 19:17
  Mateusz; 18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego2. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie3. 20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie4 i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 21 Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 22 A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel5, to znaczy: "Bóg z nami". 24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna6, któremu nadał imię Jezus6.
  doceń 0
 • mee...
  22.12.2018 09:46
  ...jakze zatem inaczej relacjonuje to Wielkie Wydazenie dla dla ludu wybranego pierwszy feminista i bolszewik zarazem Lukasz, ktory Chrystusa nawet na oczy nie widzial, a w kyorym Watykan sobie upodobal zwodzac lud wybrany, bo tez od Lukasza wziela sie krolowa niebios.
 • yy
  22.12.2018 09:59
  Prawdę mówiąc, kobiety w tamtych czasach, a w wielu miejscach i dziś, żadnego głosu nie miały. Jeśli mogły cokolwiek odpowiedzieć, to tylko "oto ja, służebnica...". Zresztą w rozmowie z Bogiem mężczyźni też nic więcej powiedzieć nie mogą, był taki co nie chciał być prorokiem, to połknęła go ryba i odstawiła tam gdzie należało. Ale dla zachowania ówczesnych zwyczajów, przypisano mężczyznom jednak prawo do posiadania własnego zdania.
  doceń 1
 • Gość
  22.12.2018 17:43
  Nie, nie, to księża wolą mówić do kobiet. Jakoś im łatwiej wzbudzić ich uczucia.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama