Nowy numer 13/2020 Archiwum

Gospodynie do rejestracji

Koła gospodyń wiejskich na terenach miejskich - do likwidacji. Pozostałe muszą zarejestrować swoją działalność.

Parlament przegłosował 8 listopada bieżącego roku Ustawę o Kołach Gospodyń Wiejskich. Określa ona formy i zasady ich działania.

Na mocy przepisów ustawy wszystkie działające dotychczas koła muszą zarejestrować swoją działalność w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jednocześnie ustawa wprowadza regulację, która określa, że koło gospodyń może istnieć tylko na terenach wiejskich, a zatem nie będą mogły działać koła na przykład w Żywcu czy w obecnych osiedlach Bielska-Białej, które przed przyłączeniem do miasta miały charakter wiejski.

Jak informuje ks. prałat Stanisław Kozieł, diecezjalny duszpasterz rolników, w celu zarejestrowania KGW należy złożyć odpowiedni wniosek w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej http://www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl.

Spotkanie informacyjne w tej sprawie organizuje Powiatowym Biuro ARiMR w Bielsku-Białej (ul. Gen. M. Boruty-Spiechowicza 24) w poniedziałek 17 grudnia o godz. 14.00.

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibach powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:
- w Bielsku-Białej, ul. Gen. M. Boruty-Spiechowicza 24, tel.: 33 816 44 56,
- w Międzyświeciu koło Skoczowa (powiat cieszyński), ul. Cieszyńska 85, tel.: 33 857 85 73,
- w Oświęcimiu, ul. Wyspiańskiego 10, tel.: 33 842 04 93,
- w Wadowicach, ul. Mickiewicza 36, tel.: 33 873 50 00,
- w Żywcu, ul. Ks. Słonki 24, tel.: 33 862 42 41.

« 1 »

Polecamy

 • Ryszard D.
  15.12.2018 09:59
  A co w tym zlego, ze w miastach dzialaja Kola Gospodyn Wiejskich? Tysiace z charakterem i charyzmatycznych, mlodszych i starszych kobiet emigrowalo i emigruje ze wsi do miast. I nagle nie moga kultywowac odrobiny najlepszych wiejskich, regionalnych, rodzinnych i polskich tradycji, ktore w olbrzymiej wiekszosci swoja dzialalnosc opieraja na scislej korelacji z Kosciolem i wzorowym ojczyznianym patriotyzmie... Co w tym zlego? Komu to przeszkadza? I tak sie wszyscy z tym zgadzaja? Az nie moge uwierzyc! ---------- Bez watpienia Kola Gospodyn Wiejskich dla mlodych dziewczat sa pewnie najlepszym uniwersytetem w zdobywaniu i poglebianiu zdrowej wiedzy chiciazby z zakresu sztuki kulinarnej, artystycznej itd., opartych na najwyzszych standardach polskich tradycji i zarazem znakomicie inspirujace srodowisko i nastepne pokolenia; sa do tego atrakcja wielu, wielu uroczystosci. -------- Uwazam, ze jest to bardzo szkodliwa, dywersyjna decyzja. Mogl to wymyslec tylko ktos, kto zyczy Polsce jak najgorzej... Nasuwa sie pytanie: czy SLD moze dzialac w miastach? Czemu nie ograniczyc go do wsi tylko? -------- A tytul artykulu powinien brzmiec: "Gospodynie do likwidacji", bo dywersyjna likwidacja Kola Gospodyn Wiejskich w miastach jest esencja tego artykulu!!!
  doceń 14
 • Jurek
  17.12.2018 18:30
  Titalitaryzm. Co komu przeszkadzaja kola gospodyn wiejskich lub miejskich. Moze jeszcze trzeba je pbjac inwigilacja.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama