Nowy numer 13/2020 Archiwum

Orły wylądują na cedrach

W tym roku wznosili się na wysokie alpejskie przełęcze. W przyszłym chcą dotrzeć przez Bałkany do Libanu.

To była najtrudniejsza wyprawa „orłów”, rowerzystów z projektu „Rozkręć Wiarę”, koordynowanego przez ks. Grzegorza Kierpca, wikarego w parafii Narodzenia NMP. Podczas tegorocznych wakacji przez miesiąc jechali z Żywca przez Alpy do sanktuarium Matki Bożej w La Salette. Część pojechała dalej – do Rzymu. Pielgrzymkę ofiarowali w intencji sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach.

Rowerzyści spotkali się z osobami, które powierzyły im swoje intencje w księdze zabranej w drogę. 17 listopada w Miejskim Centrum Kultury zaprezentowali swój film i opowiedzieli o wyprawie.

Ksiądz Grzegorz Kierpiec poinformował także o celu 9. pielgrzymki rowerowej. Głównym będzie Liban i grób św. Charbela Makhloufa. Od 22 czerwca do 25 lipca 2019 roku rowerzyści pokonają terytoria: Polski, Ukrainy, Mołdawii, Rumunii, Bułgarii, Kosowa, Macedonii, Grecji i Libanu. Trasa obejmie trzy etapy, by jak najwięcej osób mogło dołączyć. Pierwszy: do Rumunii (2 tys. km – do 5 lipca), drugi: do Grecji (1,6 tys. km – do 19 lipca) i ostatni: z Polski do Libanu (4 tys. km, 34 dni). Zgłoszenia do końca roku 2018 u ks. Kierpca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama