Nowy numer 14/2020 Archiwum

Cerkiew na Leszczynach

Język ukraiński gości już nie tylko na ulicach, w sklepach i wielu zakładach Podbeskidzia, ale i… w kościele.

Od 18 listopada kaplica w podziemiu kościoła Chrystusa Króla na bielskich Leszczynach jest nowym miejscem sprawowania liturgii Mszy św. w obrządku greckokatolickim w Polsce.

To efekt porozumienia naszej diecezji z arcybiskupem warszawsko-przemyskim Eugeniuszem Popowiczem i życzliwości leszczyńskiego proboszcza ks. Józefa Jaska. Powodem jest duchowa troska o greckich katolików z Ukrainy, pracujących na Podbeskidziu i mieszkających tu od lat.

Liturgia w języku ukraińskim będzie tu celebrowana co tydzień o 16.00 przez księży greckokatolickiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Krakowa. Pierwszą sprawował wyświęcony w tym roku ks. Adrian Łychacz. Wzięło w niej udział kilkunastu wiernych.

Więcej w papierowym „Gościu” i na: bielsko.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama