Nowy numer 42/2019 Archiwum

2. Światowy Dzień Ubogich w Bielsku-Białej

Po raz drugi przyjaciele osób bezdomnych, ubogich i samotnych zapraszają na spotkanie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (przy dworcu autobusowym).

Ponad sto osób wzięło udział w ubiegłorocznym pierwszym Światowym Dniu Ubogich, przygotowanym w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przez ich przyjaciół. To on był inspiracją dla wielkopostnych rekolekcji "Krzyż nadziei wbrew nadziei", a także całorocznej współpracy bielsko-żywieckich wspólnot na rzecz potrzebujących. Efektem tej współpracy będzie drugi Światowy Dzień Ubogich. Towarzyszy mu hasło: "Biedak zawołał i Pan go usłyszał".

Bielskie spotkanie dla wszystkich, którym na co dzień doskwiera niedostatek, i tych, którzy chcą z nimi spędzić wspólny czas, odbędzie się w sobotę 17 listopada.

W programie: o 13.00 - Msza św. w kościele NSPJ, a po liturgii - spotkanie w podziemiach kościoła, gdzie na wszystkich będzie czekał ciepły posiłek. Z koncertem wystąpi oświęcimski zespół Projekt Fausystem. Będzie czas na rozmowy przy stole i ewangelizację.

Spotkanie przygotowują wspólnie przyjaciele osób ubogich związani z Caritas, Wspólnotą Przymierza "Miasto na Górze", bielskim kołem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, szkołami Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, Fundacją Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień "Nadzieja" oraz wspólnotą "Miłość i Łaska Chrystusa".

W Kościele powszechnym Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony w niedzielę 18 listopada. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia - jest obchodzony tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla.

A jak było w ubiegłym roku, przeczytacie w tekście: Gulasz i perła w kościele przy dworcu.

2. Światowy Dzień Ubogich w Bielsku-Białej  

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL