Nowy numer 22/2020 Archiwum

Prymas Tysiąclecia na stulecie niepodległości w Żywcu

Żywiecka Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego zaprasza na wyjątkowe spotkanie ze swoim patronem.

O 8.30 w uroczystość 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - w niedzielę 11 listopada - w Szkole Podstawowej im. kard. Wyszyńskiego zostanie otwarta i udostępniona do zwiedzania wszystkim wystawa poświęcona Prymasowi Tysiąclecia.

- Ekspozycja "Prymas Tysiąclecia na stulecie niepodległości" prezentuje najważniejsze wydarzenia z życia kardynała. Przedstawia go jako duchownego, a jednocześnie jako zwykłego człowieka - podkreśla Ryszard Słapa, założyciel żywieckiej szkoły. - Wystawa została przywieziona z Częstochowy, jest własnością Fundacji "Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego", a autorką większości zdjęć prywatnych jest Maria Okońska. To wyjątkowa okazja, by móc zobaczyć wystawę w Żywcu. Kiedy przypominamy sobie wielkie osobowości, którym zawdzięczamy niepodległą Polskę, warto przypomnieć tę wybitną postać - niezłomnego człowieka, kapłana, oddanego bez reszty Kościołowi, swojej ojczyźnie i bliźnim.

Wystawa będzie czynna w niedzielę 11 listopada od 8.30 do 20.00 oraz w ciągu tygodnia w godzinach popołudniowych, od 15.00, w nowym budynku szkoły, przy al. Legionów 47 (ulica prowadząca od budynku Miejskiego Centrum Kultury do Tesco).

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama