Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pamiętamy bohaterów

Na grobach osób zaangażowanych w działalność antykomunistycznej opozycji na Podbeskidziu pojawiły się w tym roku kolejne tabliczki: „Dziękujemy za wolność”.

To inicjatywa zarządu stowarzyszenia Podbeskidzie – Wspólna Pamięć. – W ten sposób dziękujemy im za odwagę w walce o godność drugiego człowieka. Upamiętniamy ich postawę i działalność. To nasz obowiązek, dowód nie tylko pamięci, ale przede wszystkim wdzięczności za ich życie i służbę innym. Wielu z tych, których dziś odwiedzamy na cmentarzach, w przeszłości za wierność ideałom Solidarności płaciło swą wolnością – mówi Bogdan Szozda, prezes organizacji.

Dostępne jest 53% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy