Nowy numer 14/2020 Archiwum

Wyborcy w drugiej turze już zadecydowali...

Wybrali prezydenta Bielska-Białej i włodarzy innych miejscowości Podbeskidzia.

Głosami 54,5 proc. głosujących w niedzielę 4 listopada u bielszczan wygrała linia kontynuacji i nowym prezydentem Bielska-Białej został popierany przez byłego prezydenta Jacka Krywulta Jarosław Klimaszewski, dotychczasowy wieloletni przewodniczący bielskiej Rady Miasta. Nowym prezydentem Bielska-Białej został Jarosław Klimaszewski   Nowym prezydentem Bielska-Białej został Jarosław Klimaszewski
materiały wyborcze

W Andrychowie rywalizację o urząd burmistrza wygrał piastujący to stanowisko do tej pory Tomasz Żak, zdobywając ponad 63 proc. głosów. W drugiej turze w Brzeszczach również zdecydowanie wygrał kandydat Wspólnoty Samorządowej Gminy Brzeszcze - Radosław Szot. Nowym burmistrzem Ustronia w drugiej turze został Przemysław Korcz

W Cieszynie w wyniku drugiej tury dojdzie do zmiany i urzędującego dotąd burmistrza Ryszarda Macurę zastąpi Gabriela Staszkiewicz. W Czernichowie nowym wójtem została również kobieta: Barbara Kos-Harat, podobnie jak w Istebnej, gdzie wybrana została Łucja Michałek z PiS.

W Kozach nowym wójtem został Jacek Kaliński, 31-letni kandydat, a w Wilkowicach urząd obejmie zwycięzca drugiej tury - Janusz Zemanek.

 W większości wyborcy poparli kandydatów bezpartyjnych.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama