Nowy numer 21/2023 Archiwum

Z rodzinami dzieci utraconych

To zaproszenie dla wszystkich, ale szczególnie dla rodziców i najbliższych dzieci, które odeszły przed narodzeniem; których dzieci zmarły w trakcie porodu, a także rodziców dzieci starszych, które odeszły na skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Jak co roku parafia św. Józefa na bielskim osiedlu Złote Łany zaprasza wszystkich na spotkanie i wspólną modlitwę w związku z międzynarodowym Dniem Dziecka Utraconego.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 października, w przeddzień międzynarodowych obchodów.

W programie:

  • 16.00 - "Jak dostrzec wartość życia po śmierci dziecka?" - spotkanie z Angeliką Felką mamą po stracie i autorką książki "Naznaczeni łaską" - odbędzie się ono w salkach w budynku parafialnym obok kościoła,
  • 17.15 - Modlitwa różańcowa za rodziców po stracie,
  • 18.00 - Msza św.w intencji osieroconych rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu.

- W czasie modlitwy pragniemy wymienić imiona zmarłych dzieci, pozostających w naszych sercach i pamięci. Imiona dzieci prosimy o przesłanie smsem na numer 501 347 919 - zachęcają organizatorzy spotkania.

Natomiast w poniedziałek, 15 października, na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej Kamienicy odbędzie się wspólny pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem.

Ceremonia rozpocznie się modlitwą różańcową w kamienickim kościele św. Małgorzaty o 15.00. O 15.30 będzie tu sprawowana Msza św. w intencji rodziców i rodzin dzieci nierodzonych, po której jej uczestnicy przejdą na cmentarz, gdzie urny z prochami dzieci, które przekazały w tym roku dwa bielskie szpitale: wojewódzki i miejski, zostaną złożone w grobie dzieci nienarodzonych.

Serwisy dla rodziców po stracie: www.dlaczego.org.pl lub poronienie.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy