Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kibice Chelsea przyjadą do Oświęcimia

Zakaz stadionowy albo zwiedzanie byłego obozu zagłady - angielscy kibole mają wybór.

Na wyjątkowy pomysł edukacyjny wpadły władze klubu piłkarskiego Chelsea po skandalu, do jakiego doszło podczas jednego z ubiegłorocznych meczy z drużyną z Leicester. W trakcie gry kibice klubu inicjowali przyśpiewki i wznosili okrzyki o treści antysemickiej. Natychmiast ukarano ich zakazem stadionowym, wiążącym się z niemożliwością bezpośredniego kibicowania ulubionej drużynie.

Teraz przed ukaranymi miłośnikami piłki nożnej pojawiła się szansa rehabilitacji: zakaz może zostać anulowany, jeśli ukarani nim kibice zgodzą się wziąć udział w wycieczce do Polski, której celem będzie zwiedzanie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

- Teraz damy tym ludziom wybór. Będą mieli okazję pojechać na miejsce niewyobrażalnej zbrodni i zrozumieć swoje zachowanie - stwierdził na łamach brytyjskiego „The Suna” prezes klubu Chelsea Bruce Buck.

FC Chelsea to utytułowany klub piłkarski, którego siedziba znajduje się w Londynie. Klub powstał ponad sto lat temu. Na swoim koncie ma tytuły mistrza Anglii, wielokrotnie wygrywał puchary Ligi Angielskiej, Zdobywców Pucharów i Ligi Mistrzów UEFA. Od piętnastu lat właścicielem klubu jest rosyjski oligarcha żydowskiego pochodzenia Roman Abramowicz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy