Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pielgrzymi wspominali

Przy parafii św. Barbary 29 września odbyło się spotkanie uczestników tegorocznej pieszej diecezjalnej pielgrzymki z Hałcnowa na Jasną Górę.

Zaczęli od wspólnej modlitwy, a potem z zapałem kibicowali piłkarzom podczas meczu, który rozegrały drużyny księży przewodników i funkcyjnych kierujących ruchem. Emocji nie brakowało. – Jednak na pielgrzymce łatwiej było o kondycję – śmiał się zmęczony bieganiem za piłką Piotr Pawicki, który jako pilot czuwał nad marszem wszystkich grup, a w Mikuszowicach – nad przygotowaniem spotkania pątników. Na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia smok, a na wszystkich poczęstunek. Przy smakowitych duszonkach pielgrzymkowe wspomnienia przyszły same...

– Takie spotkanie odbywa się, żeby pielgrzymka trwała i nie kończyła się na tych sześciu dniach wędrówki, ale obejmowała całe nasze życie. Chcemy wracać do tego, co przeżywaliśmy w drodze na Jasną Górę i wykorzystywać to przeżycie w codzienności. Gromadzimy się wprawdzie po raz pierwszy od wielu lat i nie jest nas zbyt wielu, ale na pewno będziemy się spotykać w kolejnych latach – zapowedział ks. Damian Koryciński, główny przewodnik pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama