Nowy numer 15/2020 Archiwum

Zupa za ratuszem

Kraków ma „Zupę na Plantach”, Bielsko-Biała – „Zupę za Ratuszem”.

Od 10 czerwca, co niedzielę, grupa ludzi dobrej woli przygotowuje ciepły posiłek dla ubogich i bezdomnych. Spotykają się o 15.00 w klubie „Arka” przy ul. Krasińskiego 17, należącym do Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego.

Przygotowują zupę, a także kanapki, które przed 18.00 zawożą do parku za bielskim ratuszem. Każdy może dołączyć do ich grona – przez swoją pracę, datek pieniężny czy podarowanie produktów. Czekają na każdego, bo… jak mówi jeden z wolontariuszy, Piotr Machej, zupa to tylko pretekst.

„Ratuszowe chłopaki i dziewczyny” najbardziej czekają na kontakt, na rozmowę. – Chcemy z nimi być, wlać w ich serca nadzieję – mówi P. Machej. Więcej o „Zupie” – wkrótce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama