Nowy numer 22/2020 Archiwum

Odszedł do Pana ks. Henryk Langfort

W niedzielę 7 października zmarł ks. kan. Henryk Langfort, emerytowany proboszcz parafii św. Marcina w Lesznej Górnej.

Ksiądz kanonik Langfort urodził się w 1938 r. w Kamieniu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1962 r. w katedrze katowickiej z rąk bp. Herberta Bednorza.

Pracował jako wikariusz w parafiach: św. Wojciecha w Mikołowie, św. Mikołaja w Bielsku-Białej, św. Józefa w Katowicach oraz św. Katarzyny w Woźnikach.

Proboszczem w Lesznej Górnej został w 1986 r. i duszpasterzował w tutejszej parafii aż do przejścia na emeryturę w 2014 r. W ostatnich latach życia mieszkał w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej.

Pogrzeb odbędzie się w środę 10 października w kościele parafialnym św. Marcina w Lesznej Górnej. O 13.30 rozpocznie się Różaniec, a o 14.00 - Msza św.

Po Mszy św. trumna z ciałem byłego proboszcza zostanie złożona na cmentarzu parafialnym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama