Nowy numer 49/2023 Archiwum

Film o Juliuszu Wątrobie – z niespodzianką

GOK w Rudzicy zaprasza w piątek 5 października o 18.00 na przepremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Szczęśliwe miejsce, które ma poetę". Wstęp wolny, a dla czytelników "Gościa" – niespodzianka.

Głównym bohaterem filmu jest Juliusz Wątroba, poeta, prozaik, kabareciarz, autor ponad 50 tomików wierszy. Dokument rejestruje jego spotkania z mieszkańcami Rudzicy i próbę napisania powieści, która napotyka na nieprzewidziane trudności. Film jest opowieścią o życiu wśród ludzi i dla ludzi, o kruchości ludzkiej egzystencji i sile twórczości, która chroni przed zapomnieniem.

Film wyreżyserowała Ewa Borysewicz, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Po festiwalowych sukcesach jej studenckiego filmu animowanego "Kto by pomyślał?" (2009) debiut reżyserki "Do serca Twego" (2013) został nominowany między innymi do Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale i uhonorowany Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Animateka w Lublanie. Odbyła program rezydencji artystycznej AAIR w Tokio (2012) oraz w Akademie Schloss Solitude w Stuttgarcie (2013). Obecnie E. Borysewicz kończy studia reżyserskie na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Scenariusz do filmu napisali: Ewa Borysewicz i Rafał Cekiera, a całość jest inicjatywą Towarzystwa Miłośników Rudzicy.

Na gości pokazu, którzy przy wejściu na projekcję użyją hasła: "Gość Niedzielny", organizatorzy przygotowali specjalną niespodziankę.

Serdecznie polecamy pokaz i życzymy wielu radości z niespodzianki!

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy