Nowy numer 13/2020 Archiwum

Pięć wieków modlitwy

Dziękczynnej Mszy Świętej na 500-lecie zabytkowego kościoła św. Jerzego przewodniczył 23 września bp Roman Pindel.

Biskup dokonał poświęcenia nowego ołtarza, który jest wotum wdzięczności parafian. Ich duchowym darem są utworzone ostatnio wspólnoty: róża Żywego Różańca i krąg rodzin Domowego Kościoła, a także nowe powołanie zakonne.

Jak przypominał ks. Dariusz Kowala, puńcowski duszpasterz, wprawdzie historia świątyni jest równie burzliwa i zawiła jak całego Śląska Cieszyńskiego, ale zawsze w gotyckich murach trwała modlitwa. Do tych dziejów nawiązywał poprzedzający niedzielne świętowanie koncert „Z muzyką przez wieki”.

Bp R. Pindel z uznaniem mówił o wieloletnich wysiłkach parafii przy odnawianiu kościoła. – Jeżeli dodać do tego owoce duchowe, to można tylko dziękować Bogu i gratulować. Więcej – za tydzień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama