Nowy numer 37/2021 Archiwum

Jasna Górka zdobyta!

Już po raz 18., po pokonaniu około 26-kilometrowej trasy, do sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górce w Ślemieniu dotarła grupa ponad 300 pieszych pielgrzymów z Korbielowa.

Już po raz 18., po pokonaniu około 26-kilometrowej trasy, do sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górce w Ślemieniu dotarła grupa ponad 300 pieszych pielgrzymów z Korbielowa. Byli wśród nich parafianie, młodzi, a także rodziny z małymi dziećmi, wierni z sąsiednich miejscowości oraz grupa dominikańskich nowicjuszy tuż po złożeniu ślubów. Wszystkich powitał ks. Tadeusz Augustynek, gratulując rekordowej frekwencji i zachęcając do modlitwy przed czczonym na Jasnej Górce od XIV wieku obrazem MB Częstochowskiej.

– Rzeczywiście po raz pierwszy przekroczyliśmy niewyobrażalną dla nas dotąd granicę 300 pielgrzymów idących pieszo. Cieszę się, bo to znak, że jest w ludziach coraz większa potrzeba modlitwy i takiego właśnie spotkania z Panem Bogiem. Pielgrzymka nie jest z jednej strony zbyt daleka, więc mogą w niej uczestniczyć nawet ci o słabszej kondycji, którzy do Częstochowy nie wyruszą, a z drugiej strony jednak nogi bolą i jest prawdziwy trud pielgrzyma, ofiarowany w różnych intencjach. Kiedy w drodze czytane są te intencje, wyraźnie widać, jak trudne sprawy i ciężary dźwigają pątnicy, jak potrzebują umocnienia – mówi o. Krzysztof Ruszel OP, proboszcz korbielowskiej parafii i przewodnik pielgrzymki.

W tym roku wśród pielgrzymów był też dominikanin pracujący na Ukrainie, a do swoich intencji pątnicy dołączyli prośby o pokój w tym kraju. Nie zapomnieli też, by podziękować Matce Bożej za wszelkie łaski związane ze sprawowaną od 60 lat posługą dominikanów w Korbielowie, a pielgrzymka była jednym z punktów jubileuszowego dziękczynienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama