GN 37/2021 Archiwum

Hałcnowski jubileusz 25. rocznicy koronacji już dziś!

Główne uroczystości rozpoczną się w sobotę 15 września o 10.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

W ramach jubileuszu nałożenia koron i odpustu ku czci MB Bolesnej w Hałcnowie od 12 września odbywa się modlitewne Triduum, które zakończy w piątek 14 września o 18.15 Msza Święta z nauką i Koronką do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Naukę głosić będzie o. Piotr Cuber OFMConv.

W sobotę 15 września od 9.00 trwać będzie przygotowanie modlitewne. O 10.00 rozpocznie się jubileuszowa Msza Święta dziękczynna i Suma odpustowa, koncelebrowana pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego i biskupów naszej diecezji.

W związku z uroczystością nie są przewidziane zmiany czy ograniczenia w ruchu dla dojeżdżających do Hałcnowa. Otwarcie jubileuszowej wystawy w hałcnowskim Domu Parafialnym im. św. Jana Pawła II   Otwarcie jubileuszowej wystawy w hałcnowskim Domu Parafialnym im. św. Jana Pawła II
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

O 17.45 rozpocznie się nabożeństwo do MB Bolesnej, a o 18.15 – Msza Święta. O 19.15 duszpasterze i wierni zapraszają na koncert "Najpiękniejsze pieśni Maryjne świata" w wykonaniu Bielskiego Chóru Kameralnego i kwartetu smyczkowego pod dyrekcją Beaty Borowskiej.

W niedzielę 16 września w hałcnowskiej bazylice Msze Święte sprawowane będą o: 6.15, 7.30, 9.15, 10.30, 12.00 (dożynkowa) i o 18.15. Konferencja prasowa na temat jubileuszowych obchodów   Konferencja prasowa na temat jubileuszowych obchodów
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Od 13.30 na boisku przy plebanii rozpoczną się wydarzenia zaplanowane w ramach dnia sportu i parafialnego festynu. Od 15.30 przewidziano też występy grup artystycznych MDK, o 16.00 ­– występ zespołu regionalnego "Wierchy" z Milówki, a o 17.15 zaśpiewają parafialne zespoły wokalne. Zwieńczeniem świętowania będzie zaplanowany na 19.15 koncert zespołu Dzień Dobry z przyjaciółmi.

W tym czasie w domu parafialnym Hałcnowie będzie można zwiedzać wystawę poświęconą dziejom kultu Piety Hałcnowskiej, a także zaopatrzyć się w przygotowane z okazji jubileuszu dewocjonalia: obrazki, różańce, modlitwy oraz jubileuszowy album "Królestwo Maryi". Z okazji 25. rocznicy koronacji ukazał się album, przypominający najważniejsze wydarzenia z dziejów śłynącej łaskami figury   Z okazji 25. rocznicy koronacji ukazał się album, przypominający najważniejsze wydarzenia z dziejów śłynącej łaskami figury
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama