Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie będzie umorzenia w sprawie wypadku z premier Szydło

Tak postanowił Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

Do wypadku doszło wieczorem 10 lutego 2017 r. w Oświęcimiu. Kierujący fiatem seicento Sebastian K. był wyprzedzany przez kolumnę trzech pojazdów rządowych. Przepuścił pierwszy pojazd i zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, uderzając w drugi z pojazdów kolumny, w którym jechała premier Beata Szydło. W konsekwencji postawiono mu prokuratorski zarzut niemyślnego spowodowania wypadku. Sebastian K. nie przyznał się do winy.

Na rozprawę Sebastian K. przybył z obrońcą Stanisławem Pociejem, a oskarżycielem był prokurator okręgowy Rafał Babiński z Krakowa.

Po rozpatrzeniu przez sąd wniosków o prawo do utrwalania przebiegu rozprawy przez media, prokurator Babiński przedstawił wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania przeciwko Sebastianowi K. i wyznaczenia dla niego okresu próby na 1 rok. Sebastian K. miałby też zapłacić 1500 zł nawiązki.

Sebastian K. nie wyraził zgody na takie rozwiązanie. Jak tłumaczył, nie czuje się winny i oczekuje od sądu rozstrzygnięcia w tej sprawie. Nie będzie umorzenia w sprawie wypadku z premier Szydło  

Wobec takiego stanowiska sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o umorzenie postępowania i postanowił rozpatrzyć sprawę, gdy prokuratura złoży akt oskarżenia i kompletną dokumentację.

Na razie nie ustalono terminu kolejnej rozprawy, która będzie się toczyć w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu.

« 1 »

Zobacz także

 • pamięć absolutna
  26.07.2018 15:50
  Na jednej z antyrządowych demonstracji już na początku kadencji obecnego sejmu ktoś poblicznie zapowiadał - będziemy walić w te wasze samochody na drogach, nie dojedziecie do swoich domów ! W archiwach telewizji musi być to nagranie. Sprawa powinna być bardzo dokładnie zbadana i wyjaśniona.
  doceń 12
 • A.G.
  26.07.2018 21:22
  "Będzie proces w sprawie Sebastia K". Sebastian zderzył z władzą. Oskarża go prokurator podległy władzy, osądzi sąd podporządkowany władzy, a ewentualną kasację rozpatrzy Sąd Najwyższy obsadzony przez władzę. Sebastianem może być każdy.
  doceń 11
 • Podwójna PAMiEc Abs
  27.07.2018 05:27
  W telewizji dawno temu mówili o lądowaniu Marsjan. Trzeba to dokładnie wyjaśnić albo puknac się.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL