Nowy numer 32/2022 Archiwum

Nie będzie umorzenia w sprawie wypadku z premier Szydło

Tak postanowił Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

Do wypadku doszło wieczorem 10 lutego 2017 r. w Oświęcimiu. Kierujący fiatem seicento Sebastian K. był wyprzedzany przez kolumnę trzech pojazdów rządowych. Przepuścił pierwszy pojazd i zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, uderzając w drugi z pojazdów kolumny, w którym jechała premier Beata Szydło. W konsekwencji postawiono mu prokuratorski zarzut niemyślnego spowodowania wypadku. Sebastian K. nie przyznał się do winy.

Na rozprawę Sebastian K. przybył z obrońcą Stanisławem Pociejem, a oskarżycielem był prokurator okręgowy Rafał Babiński z Krakowa.

Po rozpatrzeniu przez sąd wniosków o prawo do utrwalania przebiegu rozprawy przez media, prokurator Babiński przedstawił wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania przeciwko Sebastianowi K. i wyznaczenia dla niego okresu próby na 1 rok. Sebastian K. miałby też zapłacić 1500 zł nawiązki.

Sebastian K. nie wyraził zgody na takie rozwiązanie. Jak tłumaczył, nie czuje się winny i oczekuje od sądu rozstrzygnięcia w tej sprawie. Nie będzie umorzenia w sprawie wypadku z premier Szydło  

Wobec takiego stanowiska sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o umorzenie postępowania i postanowił rozpatrzyć sprawę, gdy prokuratura złoży akt oskarżenia i kompletną dokumentację.

Na razie nie ustalono terminu kolejnej rozprawy, która będzie się toczyć w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama