Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ekipa Jezusa

- Z nami jest trochę tak jak z reprezentacją narodową. Na co dzień gramy w różnych klubach. Ale ten raz w roku założyliśmy jednakowe koszulki i graliśmy w jednej drużynie - mówi pastor Maciej Wilkosz z Kościoła zielonoświątkowego w Skoczowie.

Takiego wydarzenia w Skoczowie jeszcze nie było. Po raz pierwszy duszpasterze i wierni czterech Kościołów: parafii rzymskokatolickich, ewangelicko-augsburskiej, Kościoła zielonoświątkowego „Wspólnota Ewangelii” i zboru Misja „Centrum Służby Życia” przygotowali Kids Games – tygodniowe zajęcia oparte na dwóch filarach: sporcie i lekcjach biblijnych dla najmłodszych w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia przygotowano od 16 do 22 lipca. Ponad 60 młodych wolontariuszy opiekowało się 130 dziećmi.

Program igrzysk dziecięcych Kids Games sprawdził się już w ponad 150 krajach. W Polsce jego ambasadorem jest Tomasz Błażowski. W 2004 i 2006 roku organizował je w Wiśle. Po latach ideą igrzysk zdobył serca skoczowskich chrześcijan, którzy postanowili wspólnie dać świadectwo jedności, służąc najmłodszym.

Dostępne jest 28% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma