Nowy numer 40/2022 Archiwum

Gość z Meksyku o Matce Bożej z Guadalupe

W czwartek 19 lipca o 17.30 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się spotkanie z Naty de Anda z Meksyku, założycielką Apostolatu Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe.

- Odbędzie się też nabożeństwo z nakładaniem płaszcza Matki Bożej, którego kopię otrzymaliśmy już i znajduje się w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać bliżej to dzieło modlitewne związane z Matką Bożą z Guadalupe - mówi ks. kan. Jerzy Ryłko, proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych.

Podczas spotkania z wiernymi Naty de Anda podzieli się swoim świadectwem i opowie, jak poprzez modlitwę wprowadzić każdego człowieka pod opiekę Matki Bożej, jak oddać go w Jej ramiona, i jak dzięki temu wzrasta wiara każdego, kto to uczyni. Wierni z zainteresowaniem przyjęli wiadomości o Apostolacie Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe   Wierni z zainteresowaniem przyjęli wiadomości o Apostolacie Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Apostolat Różańca i Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe rozwija się od 2010 r. Inspiracją były objawienia prywatne matki 11 dzieci, Naty de Anda z Jalisco w Meksyku, w których Matka Boża nakrywa mapę całego świata swoim płaszczem wyszywanym gwiazdami. Również na płaszczu widać zarysy kontynentów.

Naty de Anda przygotowała taki płaszcz, jaki widziała podczas wizji. Okrywając się nim, a mogą to robić osoby indywidualnie lub grupkami, np. rodziny, każdy człowiek może oddać się pod opiekę Matki Bożej z Guadalupe, prosząc ją w swoich intencjach, a także o umocnienie wiary własnej i innych. Gość z Meksyku o Matce Bożej z Guadalupe  

Osoby związane z tym apostolatem są wezwane szczególnie do modlitwy różańcowej o pokój, za rodziny, za kapłanów i konsekrowanych, za chorych, więźniów, emigrantów i kuszonych przez szatana.

Maryja z Guadalupe prosi też o spowiedź, codzienne uczestnictwo we Mszy św. i Komunię, adorację Najświętszego Sakramentu, a także post w środy i piątki.

W 2011 r. kard. Juan Sandoval Iniquez z Guadalajary zatwierdził Apostolat Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe, a w 2013 r. otrzymał on aprobatę papieża Franciszka, który udzielił błogosławieństwa temu dziełu i wszystkim członkom. Gość z Meksyku o Matce Bożej z Guadalupe  

Z czasem zaczęły powstawać kolejne płaszcze, które po dotknięciu pleców obrazu Matki Bożej z Guadalupe i pobłogosławieniu trafiają do miejsc w różnych państwach, gdzie podejmowana jest posługa Apostolatu.

Na każdym płaszczu umieszczone są na zarysie mapy świata znaki, które wskazują: Betlejem, gdzie narodził się Pan Jezus, wzgórze Tepeyac, gdzie miały miejsce objawienia MB z Guadalupe w 1531 r., a także klucze św. Piotra oznaczające Watykan, siedzibę następcy św. Piotra i głowy Kościoła. Umieszczony jest też obraz Matki Bożej z Guadalupe oraz znak miejsca, do którego płaszcz zostaje przekazany. Gość z Meksyku o Matce Bożej z Guadalupe  

Płaszcz odwiedza chorych w domach i szpitalach, więźniów, szkoły, kardynałów i biskupów, wspólnoty modlitewne, parafie, rodziny wielodzietne, emigrantów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy