Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jak budować szczęście?

Na to pytanie młodzi uczestnicy OSDDW szukali odpowiedzi razem z Jackiem Pulikowskim, który był gościem ostatniego, czerwcowego spotkania w tegorocznym cyklu formacyjnym.

Autor popularnych książek na temat rodziny i artykułów publikowanych w czasopismach katolickich podzielił się swoimi refleksjami na temat dobrych relacji w związku z drugim człowiekiem. Podpowiadał też, jak ratować siebie i bliskich, gdy szczęście małżeńskie i rodzinne jest zagrożone. Konferencji Jacka Pulikowskiego wysłuchali z zainteresowaniem nie tylko młodzi. W oświęcimskim sanktuarium MB Wspomożycielki pojawiło się też sporo par narzeczeńskich i małżeńskich. – Żeby być szczęśliwym w relacjach z innymi, trzeba samemu dojrzeć, dorosnąć do tego, żeby nadawać się do relacji z drugim człowiekiem. O to trzeba walczyć całe życie. Wtedy zbudujemy relację małżeńską: jedną jedyną, wierną do końca i będziemy naprawdę szczęśliwi – tak jak to dla nas zaplanował Pan Bóg – tłumaczył Jacek Pulikowski i przekonywał, jak ważna jest miłość, przytaczając słowa św. Pawła: – Bez miłości byłbym jak cymbał – mówił z uśmiechem, a całkiem serio pokazywał, jak złudne są wizje szczęścia bez miłości, które podsuwa świat.

Dostępne jest 43% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL