Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Bielsko-Żywiecki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Historia
    • Biskupi
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 24/2026
    GN 24/2026 Dokument:(9760687,Chcesz pokoju, musisz protestować)
  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
bielsko.gosc.pl → Wiadomości z diecezji bielsko-żywieckiej → Jasna Góra pieszo - non stop w 36 h

Jasna Góra pieszo - non stop w 36 h przejdź do galerii

Pierwsze metry pielgrzymki bez kompromisów  
Pierwsze metry pielgrzymki bez kompromisów
Urszula Rogólska /Foto Gość

17 śmiałków zmierza pieszo z Jawiszowic-Os. Brzeszcze do Częstochowy w trzeciej pielgrzymce dla zapracowanych "JG24h - Jasna Góra bez kompromisów". U celu chcą być dziś o 21.00.

Urszula Rogólska

|

9 czerwca 2018 GOSC.PL

dodane 9 czerwca 2018
aktualizacja 9 czerwca 2018
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Zaznacza, że przygotowanie fizyczne jest bardzo ważne, ale trzeba do tego pielgrzymowania podchodzić z ogromną pokorą. - Dwie poprzednie pielgrzymki nauczyły nas, że kryzys i tak przychodzi - ostrzega. - Jest pokusa, żeby stwierdzić, że nie dam rady dalej. Plecak pełen intencji mobilizuje. Mimo przygotowań staram się cały czas uświadamiać, że trzeba wielkiej pokory i nienastawiania się, że w sobotę o 21.00 znajdę się na Jasnej Górze. Może się tak nie stać. I wtedy tym bardziej trzeba przyjąć to, co Pan Bóg dla mnie przygotował. Można się zamknąć na ten wymiar duchowy i przeżyć ten czas jako pewne ekstremum sportowe. Tyle że wtedy tracę połowę wartości tego czasu...

Ks. Łukasz Listwan idzie w ekstremalnej pielgrzymce na Jasną Górę po raz trzeci   Ks. Łukasz Listwan idzie w ekstremalnej pielgrzymce na Jasną Górę po raz trzeci
Urszula Rogólska /Foto Gość
Po raz pierwszy w pielgrzymce biorą udział  Agnieszka i Wojciech Andrzejczakowie z Brzeszcz. - Prawdopodobnie nie uda się nam pójść na klasyczną pielgrzymkę, stąd decyzja, żeby pójść teraz - mówią. - Paradoksalnie - idziemy teraz i w takiej formie z powodu braku czasu! Przygotowywaliśmy się na miarę możliwości. Braliśmy też udział w czterech spotkaniach, na które zaprosili nas organizatorzy - na pierwszym pan rehabilitant wyjaśniał nam, jak ćwiczyć, by na trasie dobrze stawiać stopy i uniknąć kontuzji, a także jak się odżywiać. Na kolejnym rozmawialiśmy o przygotowaniach duchowych. Trzecie było małym treningiem - razem szliśmy 20 km w tempie pielgrzymkowym, by ostatecznie podjąć decyzję, czy podołamy. A ostatnie było już spotkaniem organizacyjnym.

- To na pewno nie jest jedynie wyczyn sportowy. Będzie ciężko, ale wymiar duchowy, nasze i powierzone nam intencje są tak istotne, że ufamy, iż ten trud zostanie nam wynagrodzony. Idziemy podziękować za ten rok, za zdrowie naszych dzieci, za to, co się wydarzyło w naszym życiu. Wiara uskrzydla.A tak szczególnie za pośrednictwem "Gościa" chciałam zapewnić o pamięci Wandę z Brzeszcz - dodaje Agnieszka.

Wielu pielgrzymuje po raz pierwszy, inni chcą powtórzyć zeszłoroczne doświadczenie   Wielu pielgrzymuje po raz pierwszy, inni chcą powtórzyć zeszłoroczne doświadczenie
Urszula Rogólska /Foto Gość
Pierwszy raz w życiu i od razu tak ekstremalnie pielgrzymuje Aneta Kaczmarek z Wilkowic, która do Jawiszowic przywieźli rodzice - Ola i Stanisław.

- Ks. Łukasz poprosił mnie o przygotowanie plakatu na pielgrzymkę. Poza tym uwielbiam chodzić, więc to była taka naturalna decyzja, że chcę tu być - mówi Aneta. - Od stycznia chodziłam codziennie na częstsze, dłuższe spacery, czasem takie ponad 50 km. Wiadomo - główny powód pielgrzymowania to intencje, ale też chciałabym się sprawdzić fizycznie, czy dam radę.

Ks. Piotr Bratek osiem razy wędrował już z tradycyjną pielgrzymką do Częstochowy. Ma nadzieję, że w sierpniu pójdzie ponownie, ale do wędrówki z ekipą JG 24h zdopingowały go intencje: własne, parafian i wielu innych osób. Od trzech tygodni maszerował codziennie po 10, 15 km. - To pewien sposób sprawdzenia się, ale przede wszystkim moje podziękowanie dla Matki Najświętszej. Wiem też, że moi parafianie modlą się za mnie. Podchodzę do tego wszystkiego z wielką pokorą - to wielki wysiłek, ale myślę, że z pomocą Matki Bożej i Pana Boga wszystko jest możliwe…

« ‹ 1 2 › »
3. Pielgrzymka "Jasna Góra bez kompromisów"

Foto Gość DODANE 08.06.2018 AKTUALIZACJA 09.06.2018

3. Pielgrzymka "Jasna Góra bez kompromisów"

​Z kościoła Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Os. Brzeszcze wyruszyła dziś trzecia pielgrzymka non stop na Jasną Górę: "JG24 - Jasna Góra bez kompromisów". Tym razem jej hasłem są słowa: "Chcemy słuchać Cię!". Pieszo pielgrzymuje 17 osób, a towarzyszą im 4 osoby z ekipy technicznej. Wśród pielgrzymów jest dwóch księży - jeden z inicjatorów przedsięwzięcia i jedyny idący po raz trzeci - ks. Łukasz Listwan oraz debiutant - ks. Piotr Bratek. Pątnicy mają do pokonania 126 km. Chcą je pokonać w 36 godzin.  
TAGI:
  • DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA
  • JASNA GÓRA
  • JASNA GÓRA 24H
  • JAWISZOWICE-OS. BRZESZCZE
  • JAWISZOWICE-OSIEDLE BRZESZCZE
  • PIELGRZYMKA DLA ZAPRACOWANYCH
  • PIELGRZYMKA PIESZA

Polecane w subskrypcji

  • „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    • Polska
    „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    Przemysław Kucharczak
  • Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    • w ramach
    Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    Leszek Śliwa
  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Gość Extra nr 02/2026
    Gość Extra nr 02/2026 Święty Piotr i jego następcy
  • Historia Kościoła nr 03/2026
    Historia Kościoła nr 03/2026
  • Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
    Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
  • Księga fałszerstw Franka Fałszerza
    Księga fałszerstw Franka Fałszerza
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X