Nowy numer 29/2021 Archiwum

Cieszyn, Oświęcim i Żywiec też pomaszerują!

W niedzielę, 10 czerwca, kolejne Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami miast Podbeskidzia.

W tym roku Bielsko-Biała była pierwszym miastem, którego ulicami przeszedł po raz piąty Marsz dla Życia i Rodziny (relacja i galerie zdjęć TUTAJ). Marsze dla Życia i Rodziny w trzech kolejnych miastach diecezji przejdą 10 czerwca. Oświęcim pójdzie po raz siódmy, Cieszyn - szósty, Żywiec - drugi. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym wartości rodzinne są bliskie i którzy chcą razem spędzić niedzielne popołudnie!

Oto ramowe programy przemarszów w poszczególnych miastach:

Marsz w Oświęcimiu

"Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny" - to hasło najstarszego na Podbeskidziu marszu. Rozpocznie się on o 12.00 Mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i wyruszy o 13.30 ulicami: Kościelną, Dąbrowskiego, wokół placu T. Kościuszki, Sienkiewicza, Zaborską, Pilata, Olszewskiego, Śniadeckiego, aleją Tysiąclecia, Budowlanych - do Szkoły Podstawowej nr 9, gdzie dotrze ok. 14.30.

O 14.45 rozpocznie się rodzinny piknik przy estradzie na terenie szkoły, a jego zwieńczeniem o 18.00 będzie koncert zespołu "Włóczykije". Zakończenie - o 19.30.
- W tym roku, manifestując publicznie afirmację życia i rodziny na ulicach Oświęcimia, pragniemy przypomnieć o tym, że ostoję polskości zawsze stanowiła rodzina. Ona kształtowała patriotyczne postawy, wychowywała dzieci w duchu wiary i miłości ojczyzny, w całym okresie dążeń do niepodległości. W tegorocznym Marszu w Oświęcimiu pójdziemy więc pod hasłem "Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny".
Dodatkowo organizatorzy marszu zapraszają w piątek, 8 czerwca do Oświęcimskiego Centrum Kultury na sesję: "Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny - ku Niepodległej". W programie:

  • 10.00 - występ muzyczny grupy "Walk"
  • 10.35 - wykład Mariusza Olczaka (zastępy dyrektora Archiwum Akt Nowych w Warszawie) : "Etos patriotycznego wychowania - polskie rodziny w walce o niepodległość ojczyzny"
  • 11.10 - wykład ks. dr. Pawła Gałuszki:(dyrektora wydziału duszpasterstwa rodzin kurii krakowskiej): "Rodzina kolebką miłości Boga i ojczyzny - dla Niepodległej"
  • Projekcja filmu "Zerwany kłos".
  • 13.00 - zakończenie.

Cieszyn, Oświęcim i Żywiec też pomaszerują!  

Marsz w Cieszynie

Od początku swojej historii cieszyński marsz ma wymiar ekumeniczny. Jego głównym organizatorem jest Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie "Nikodem". Po raz szósty chrześcijanie Śląska Cieszyńskiego rozpoczną swoje rodzinne spotkanie o 13.30 na Rynku, od oficjalnego otwarcia przedsięwzięcia i… poloneza! O 14.00 jego uczestnicy wyjdą na ulice miasta, by o 15.00 dotrzeć na rodzinny piknik na dziedzińcu klasztoru sióstr boromeuszek. Gościem cieszyńskiego marszu będzie europoseł Marek Jurek. Zakończenie - ok. 18.00.

Marsz w Żywcu

Żywiecki marsz po raz drugi przygotowują wspólnoty ewangelizacyjne z "Galileą" na czele. Tutaj spotkanie rozpocznie się o 11.00 na Rynku - nie zabraknie modlitwy uwielbienia, świadectw, muzyki, tańca, pantomimy na scenie i… sygnału z trombity do wymarszu.

Wyjście ulicami miasta do amfiteatru pod Grojcem - około 12.00. Na godz. 13.00 zaplanowano Mszę św. pod przewodnictwem bpa Tadeusza Rakoczego. Po Eucharystii - piknik rodzinny obok amfiteatru.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama