Nowy numer 48/2023 Archiwum

Bielsko-Biała pomaszeruje z życiem!

To już w najbliższa niedzielę 27 maja - Marsz dla Życia i Rodziny po raz szósty przejdzie ulicami stolicy Podbeskidzia.

Bielsko-Biała będzie pierwszym miastem naszej diecezji, którego ulice będą gościć w tym roku uczestników Marszu dla Życia i Rodziny!

Po raz szósty korowód przejdzie w niedzielę 27 maja pod hasłem "Polska rodziną silna". Rozpocznie się on Mszą Świętą o 14.00 w katedrze św. Mikołaja. Po Mszy uczestnicy wyruszą przez ulicę Wzgórze i plac Chrobrego do Parku Słowackiego, gdzie ok. 16.00 odbędzie się festyn rodzinny z Caritas.

Duszpasterstwo rodzin przygotowuje specjalne konkursy z nagrodami - między innymi – dla najstarszego i najmłodszego uczestnika marszu, a także najliczniejszej rodziny.

- W czasie przemarszu wszyscy otrzymają od wolontariuszy - uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej i szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego - gadżety związane z marszem: chusty z jego logo, wiatraczki, balony, figurki małych "Jasi" - modeli dzieci w łonie matki, a także magnesy na lodówkę z myślami św. Jana Pawła II o tematyce pro-life - mówi ks. Tomasz Gorczyński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Gośćmi marszu będą także młodzi ze stowarzyszenia "Persette" z ks. Marcinem Pomperem - dzięki nim na marszu nie zabraknie tańców lednickich!

Na marsz zaprasza także specjalnie przygotowany filmik:

A dla Ciebie?
Marsz dla Życia i Rodziny Bielsko - Biała

Marsze w Cieszynie, Oświęcimiu i Żywcu odbędą się 10 czerwca.

Marsz w Oświęcimiu

"Rodzina kolebką miłości Boga i ojczyzny” - to hasło najstarszego na Podbeskidziu marszu. Rozpocznie się on o 12.00 Mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i wyruszy o 13.30 ulicami: Kościelną, Dąbrowskiego, wokół placu T. Kościuszki, Sienkiewicza, Zaborską, Pilata, Olszewskiego, Śniadeckiego, aleją Tysiąclecia, Budowlanych - do Szkoły Podstawowej nr 9, gdzie dotrze ok. 14.30.

O 14.45 rozpocznie się rodzinny piknik przy estradzie na terenie szkoły, a jego zwieńczeniem o 18.00 będzie koncert Zespołu „Włóczykije”. Zakończenie - o 19.30.
- W tym roku, manifestując publicznie afirmację życia i rodziny na ulicach Oświęcimia, pragniemy przypomnieć o tym, że ostoję polskości zawsze stanowiła rodzina. Ona kształtowała patriotyczne postawy, wychowywała dzieci w duchu wiary i miłości ojczyzny, w całym okresie dążeń do niepodległości. W tegorocznym Marszu w Oświęcimiu pójdziemy więc pod hasłem "Rodzina kolebką miłości Boga i ojczyzny". Natomiast marsze ogólnopolskie pójdą pod hasłem "Polska rodziną silna".
Dodatkowo, organizatorzy marszu zapraszają 8 czerwca do Oświęcimskiego Centrum Kultury na sesję: "Rodzina kolebką miłości Boga i ojczyzny - ku Niepodległej". W programie: występ muzyczny, wykład historyczny oraz projekcja filmu "Zerwany kłos".

Marsz w Cieszynie

Od początku swojej historii, cieszyński marsz ma wymiar ekumeniczny. Po raz szósty chrześcijanie Śląska Cieszyńskiego rozpoczną swoje rodzinne spotkanie o 13.30 na Rynku od oficjalnego otwarcia przedsięwzięcia i… poloneza! O 14.00 jego uczestnicy wyjdą na ulice miasta, by o 15.00 dotrzeć na rodzinny piknik na dziedzińcu klasztoru sióstr boromeuszek. Gościem cieszyńskiego marszu będzie europoseł Marek Jurek. Zakończenie - ok. 18.00.

Marsz w Żywcu

Żywiecki marsz po raz drugi przygotowują wspólnoty ewangelizacyjne z „Galileą” na czele. Tutaj spotkanie rozpocznie się o 11.00 na Rynku - nie zabraknie modlitwy uwielbienia, świadectw, muzyki, tańca, pantomimy na scenie i… sygnały z trombity do wymarszu.

Wyjście ulicami miasta do amfiteatru pod Grojcem - około 12.00. Na godz. 13.00 zaplanowano Mszę św. pod przewodnictwem bpa Tadeusza Rakoczego. Po Eucharystii - piknik rodzinny obok amfiteatru.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy