Nowy numer 29/2021 Archiwum

Z papieskim ogniem

Z modlitwą i zapaloną lampką rozpoczynają co roku wielki marsz dla św. Jana Pawła II. Kontynuują międzynarodową inicjatywę sportowców, którzy – biegnąc z Rzymu do Polski – oddali hołd papieżowi.

Uczestnicy integracyjnej pielgrzymki „Ogień Lolek” już po raz dziesiąty pokonali ponad 30 km, wędrując spod krzyża na Trzech Lipkach w Starym Bielsku pod krzyż na Matysce w Radziechowach. Wśród pielgrzymów nie zabrakło niepełnosprawnych podopiecznych integracyjnego stowarzyszenia „Dzieci Serc”, w tym poruszających się na wózkach. Ich świadectwo sprawia, że od lat pątnicy zdobywają wielu przyjaciół. – Bogu dziękujemy za wszystkich ludzi, którzy na nas w drodze czekają, dołączają do nas, przygotowują posiłki w Bystrej, Buczkowicach, Słotwinie, Twardorzeczce.

Dziękujemy za podejmujących nas proboszczów, za wszystkich kapłanów, którzy z nami są i się modlą – mówi Jadwiga Klimonda ze stowarzyszenia „Dzieci Serc”, organizatorka pielgrzymki. Wydarzenie objął patronatem bp Roman Pindel. Tradycyjny postój pielgrzymów miał miejsce przy bielskim pomniku św. Jana Pawła II, gdzie witał i błogosławił pątników ks. prał. Krzysztof Ryszka, prosząc o ofiarowanie trudów pielgrzymowania także w intencji dzieci pierwszokomunijnych. Na zakończenie wytrwałego marszu, w asyście husarzy na koniach, dotarli szlakiem Golgoty Beskidów na Matyskę. Tu Mszę św. sprawowali: ks. Krzysztof Ciurla i ks. Marcin Samek. – Modlimy się, by Pan obdarzał was wszelkimi potrzebnymi łaskami, udzielał siły i zdrowia – mówił ks. Ciurla.

Będzie rajd i wyścigi

W sobotę 9 czerwca „Dzieci Serc” zapraszają do Radziechów na 15. Wyścigi Wózków Nieprofesjonalnych oraz Osób z Dysfunkcją Narządu Ruchu oraz na 17. integracyjny rajd „Razem Raźniej”. Wyścigi rozpoczną się przy I stacji Golgoty Beskidów, a rajd na szlakach dostosowanych do każdego stopnia sprawności zakończy się na szczycie Matyski. Szczegóły i zapisy: www.dzieciserc.pl, tel. 501 355 794.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama