Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ciągnie mnie Boże Miłosierdzie…

Słowo „powołanie” było chyba tym, które najczęściej słyszeli w drodze do Łagiewnik. Słoneczna aura z upałami dodatkowo podkreślała, jak gorący to temat...

Mówił o nim bp Roman Pindel w Hałcnowie. Zachęcał pątników, by szukali oblicza Boga miłosiernego na swej drodze do Łagiewnik, i apelował: – Szukajmy i przypatrujmy się temu powołaniu, któreśmy odkryli... – Maryja uczy nas, jak odkrywać dar powołania, a następnie co robić, aby na tej drodze wytrwać do końca – dodał w Łagiewnikach bp Piotr Greger, tłumacząc, że powołanie nie jest własnym pomysłem na życie, ale odkrywaniem Bożego planu. Nad tym skupiało się blisko 1800 pątników, którzy wyruszyli w drogę 6. diecezjalnej pielgrzymki do Bożego Miłosierdzia. – Wiele osób, klerycy, ale także liczni świeccy, potwierdzali w drodze, że to dla nich temat ważny i odbierają go bardzo osobiście – przyznaje główny przewodnik ks. Mikołaj Szczygieł.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma