Nowy numer 42/2019 Archiwum

Księga nad Księgami

Festiwalowi „Sacrum in Musica” towarzyszyła w tym roku wystawa poświęcona biblijnym inspiracjom we współczesnych sztukach plastycznych.

Przygotowana ekspozycja zawierała prace różnorodne w formie: obrazy, rysunki, grafiki, plakaty. – To rodzaj wstępu do szerszej prezentacji dzieł, które podejmują się interpretacji biblijnego przesłania i które chcemy pokazywać w następnych latach. Zależy nam, by zachęcać artystów do mierzenia się z tematem – mówił podczas wernisażu wystawy jej komisarz Piotr Czadankiewicz. Jak się okazało, twórców wcale nie trzeba zbyt mocno zachęcać. Ekspozycja zachwyca ciekawymi i skłaniającymi do refleksji pracami autorstwa m.in. Michała Klisia, Andrzeja Desperaka, Witolda Jacykowa, Wiesława Łysakowskiego, Zdzisława Wiatra, Piotra Warchoła, Piotra Czadankiewicza. Prace w BCK można oglądać do 12 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL