Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wielkanocna radość nowego życia

Wiernym parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach już po raz kolejny w radości ze Zmartwychwstania Pańskiego towarzyszył symboliczny znak rodzącego się nowego życia: żółte kurczątka.

Piątka żółtych puszystych piskląt radosnym piskiem przyciągała do pustego grobu Pańskiego całe tłumy najmłodszych parafian, ale i ich rodziców, a nawet dziadków. A wszyscy odchodzili od ołtarza uśmiechnięci, rozradowani.  

Chętnych, żeby przed wyjściem z kościoła jeszcze raz podejść do ołtarza, choć na chwilę przystanąć obok malutkich kurczątek, nie brakowało...  

- Dotąd widywało się je na świątecznych kartkach, bo symbolizują to nowe życie, które stanęło przed nami dzięki temu, że Jezus Chrystus zmartwychwstał. Patrząc na nie z bliska, jak są pełne życia, trudno powstrzymać uśmiech, radość i rzeczywiście jakoś teraz łatwiej dociera do nas ta prawda, że wielkanocne świętowanie to właśnie wielka radość. No i łatwiej wytłumaczyć  to dzieciom - mówią Agnieszka i Karol, rodzice Martynki i Pawełka.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy