Nowy numer 41/2019 Archiwum

Katedra czeka na młodych

Procesja z palmami w rocznicę powstania diecezji.

Odczytaniem Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy rozpoczną się tegoroczne obchody na szczeblu diecezjalnym 33. Światowych Dni Młodzieży. Tradycyjne nabożeństwo startuje w niedzielę 25 marca o 13.30 na placu przed kościołem Trójcy Świętej w Bielsku-Białej przy ul. Słowackiego 10.

Stąd młodzi przedstawiciele parafii Podbeskidzia przejdą w barwnej procesji z poświęconymi palmami do katedry św. Mikołaja. Tutaj Mszy św. przewodniczyć będzie biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel. Podczas Liturgii zostanie odczytana Męka Pańska według św. Marka.

Tym razem święto młodych diecezjan zbiega się z modlitwą dziękczynną w 26. rocznicę powołania do życia diecezji bielsko-żywieckiej.

Korzenie Światowych Dni Młodzieży sięgają Niedzieli Palmowej 1984 roku, kiedy trwał Nadzwyczajny Jubileusz Odkupienia. Tydzień później - w Wielkanoc - Jan Paweł II przekazał młodzieży Krzyż Roku Świętego, który dziś jest symbolem ŚDM.

Na Wielkanoc następnego roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Młodzieży, na spotkanie z papieżem przybyło do Rzymu 350 000 młodych.

20 grudnia 1985 roku, podczas spotkania opłatkowego, Jan Paweł II wyraził pragnienie, by Światowe Dni Młodzieży odbywały się regularnie co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata, w wyznaczonym przez papieża miejscu, jako spotkanie międzynarodowe.

Pierwszy Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym świętowano w Niedzielę Męki Pańskiej 1986 roku.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL