Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gniazdo aniołów

W Radziechowach został otwarty klub Caritas. Jest to dzienna placówka pomocy dla osób z głębokim stopniem upośledzenia.

To pierwszy tego typu ośrodek utworzony na Żywiecczyźnie. Powstał dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i parafii św. Marcina w Radziechowach. W jego wyposażenie i uruchomienie zaangażowało się sporo instytucji i osób, w tym działająca od lat łodygowicka fundacja na rzecz osób niepełnosprawnych „Per Corda”, z prezes Urszulą Sołtysik na czele, jak również wicestarosta Stanisław Kucharczyk. Sprzęt rehabilitacyjny przekazała Caritas Polska. Dzięki wspólnym staraniom podopieczni placówki będą mogli korzystać przez 8 godzin dziennie z fachowej opieki i rehabilitacji. – To odpowiedź na prośbę rodziców dzieci niepełnosprawnych z powiatu żywieckiego. Apelowali oni o pomoc dla swoich pociech, które po ukończeniu edukacji w wieku 24 lat nie mogły liczyć na żadną formę wsparcia czy rehabilitacji.

Dostępne jest 32% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL