Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wyruszą z krzyżem nadziei

W Wielkim Poście takiego wydarzenia w Bielsku-Białej jeszcze nie było!

Kiedy w listopadzie ub. r. zjednoczyli siły przy organizacji Światowego Dnia Ubogich dla ponad 200 bezdomnych, wiedzieli, że na tym się nie skończy. Członkowie bielskich wspólnot "Miasto na Górze", "Miłość i Łaska Chrystusa", a także pracownicy Caritas i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz młodzi podopieczni Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień "Nadzieja", zebrali się ponownie w piątek 16 lutego w bielskim klubie "Arka", prowadzonym przez Katolickie Towarzystwo Kulturalne. Omawiali szczegóły rekolekcji: "Krzyż nadziei wbrew nadziei".

Rekolekcje zostaną zorganizowane przede wszystkim z myślą o bezdomnych, poszukujących, wątpiących, samotnych i zagubionych. Wspólnoty poprowadzą je od 19 do 24 marca.w pięciu miejscach w Bielsku-Białej: w świetlicy prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, w schronisku dla bezdomnych na ul. Stefanki, w Domu Samotnej Matki w Lipniku, w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży "Nadzieja" w bielskich Komorowicach, w kościele NSPJ (przy dworcu), a także w Andrychowie (w szpitalu odwykowym) i Oświęcimiu (u sióstr serafitek)

Krzyż, który będzie towarzyszył wszystkim przedsięwzięciom, zbuduje młodzież z "Nadziei" w bielskich Komorowicach. Poniosą go także uczestnicy Drogi Krzyżowej i Mszy św., które zakończą rekolekcje. To spotkanie odbędzie się w sobotę 24 marca w bielskim kościele NSPJ (przy dworcu) Szczegóły rekolekcji podamy już wkrótce.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL