Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świadkowie wiary

W bielskich szpitalach w niedzielę 11 lutego odbyły się uroczyste Msze św. za ludzi cierpiących i za wszystkich, którzy niosą im pomoc.

Z okazji 26. Światowego Dnia Chorego bp Roman Pindel przewodniczył Mszy św. w kaplicy szpitalnej Beskidzkiego Centrum Onkologii im. św. Jana Pawła II, a bp Piotr Greger modlił się z pacjentami i pracownikami Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Jak wskazywał biskup Pindel, znakiem czasu staje się choroba nowotworowa, a odpowiedzią na ten znak jest rozwijający się ruch hospicyjny, a także placówki medyczne podejmujące chorych, takie jak BCO. Szukając odpowiedzi na pytanie o właściwą odpowiedź chrześcijanina na doświadczenie i znak choroby, podkreślał, że jest to wezwanie do modlitwy, zarówno o stan zdrowia, jak i człowieka.

– Chrześcijańska modlitwa o uzdrowienie polega na tym, że człowiek mówi: Bóg jest Panem życia i śmierci i ma swoje plany wobec tego, którego zamiera uzdrowić, jak i wobec tego, którego przeprowadza przez dolinę cierpienia i śmierci. On jest Panem i wie, jaki jest sens tej choroby – zaznaczył biskup Pindel, zachęcając do wspólnej modlitwy, by dawana w szpitalu zarówno przez pacjentów jak i pracowników odpowiedź na znak czasu, jakim jest choroba, była świadectwem wiary i przyjęcia woli Boga. Ordynariusz odwiedził też chorych w salach szpitalnych BCO przy ulicach: Wyspiańskiego i Plater, udzielając im błogosławieństwa. Za troskę o chorych i wspólną modlitwę dziękowali: dyrektor Lech Wędrychowicz i ks. Łukasz Jończy, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, a zarazem jeden z kapelanów BCO, posługujący wraz z ks. Szczepanem Kobielusem. O pracy duszpasterskiej w szpitalach piszemy także na str. IV-V.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL