Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kto jest hipokrytą?

Fundacja atakuje, a posłanka się broni.

Fundacja Życie i Rodzina manifestowała na rynku w Żywcu swoje oburzenie wobec głosowania miejscowej posłanki Małgorzaty Pępek (PO) za odrzuceniem projektu „Zatrzymaj aborcję”. Pikietujący trzymali dużych rozmiarów baner, na którym obok zdjęcia ciała dziecka zabitego poprzez aborcję w 24 tygodniu ciąży, umieszczono konterfekt uśmiechniętej od ucha do ucha pani poseł.

W celu ucięcia jednego z wątków ewentualnej dyskusji od razu nadmienię, że - podobnie jak pewna część odbiorców - nie jestem zwolennikiem umieszczania tego rodzaju wizerunków w przestrzeni publicznej. Mam na myśli zdjęcia zamordowanych dzieci. Odnoszę wrażenie, że w większości trafiają one do i tak niewinnych w tym względzie osób i faktycznie mogą wywołać, zwłaszcza u małoletnich, stresujące reakcje.

Wracając do rzeczy: pani poseł Pępek w oczywisty sposób poczuła się zaatakowana protestem i wydała oświadczenie w tej sprawie, z ponurą gracją zarzucając pikietującym hipokryzję, zakłamanie i co najmniej podwójną moralność, a to z tego powodu, iż podobnych pikiet nie organizują przed biurami innych posłów, którzy podobnie głosowali. W oświadczeniu pisze, że broni praw kobiet i poucza, iż sumienie ważniejsze jest od ustaw, a największą wartością, nawet za cenę nienarodzonych dzieci, kompromis i święty spokój.

Nie odnosi się przy tym do zarzutu nie wywiązania się z publicznego przyrzeczenia, że w swojej pracy i postawie parlamentarnej będzie bronić wartości chrześcijańskich, a obrona życia dzieci poczętych i zakaz aborcji bezsprzecznie i bez wyjątków do takich właśnie należą. Zatem można wnioskować, iż faktycznie czuje się winna niedopełnienia danego słowa.

Poza tym ostatecznie nie wiemy, czy pani poseł, która - jak czytamy w oświadczeniu jej samej oraz pikietującej fundacji - zwykła upubliczniać swoją troskę o pacjentów szpitala pediatrycznego, tudzież o dzieci niepełnosprawne, ale już urodzone, jest za aborcją czy też nie. Na kościelnych uroczystościach czasem się pokazuje, to może jednak jest przeciw aborcji? Tylko dlaczego głosowanie pokazuje inaczej?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Piotros
  08.02.2018 19:42
  Piotros
  NA początku chciałem zapytać - księże gdzie koloratka? Wstydzi się jej ksiądz? Skoro ma takie ksiądz zdanie o tego typu pikietach i "odnosi wrażenie" ksiądz, że mogą stresować dzieci. Cóż zapewniam księdza, żę jako organizator setek takich pikiet nie spotkałem się z pokrzywdzonym dzieckiem. No ale mam jeszcze pytanie. Jak to jest pokazywać krucyfiks dzieciom? Może ksiądz jednak nie bezie pokazywał człowieka przybitego do krzyża, a wcześniej umęczonego. Przecież to takie stresujące dla dziec! :o No i co ksiądz sądzi o Matce Bożej, która w Fatimie zabrała DZIECI, powtórzę jeszcze raz, DZIECI i pokazała im piekło! Tam to musiało być stresu! Jak ksiądz ma uderzać w ludzi, którzy coś regularnie robią, to może lepiej niech ksiądz nie pisze i nie podcina skrzydeł ekipie, która przynajmniej stara się coś zdziałać. Pozdrawiam wszystkich walczących!
  doceń 10
 • Piotros
  08.02.2018 19:48
  Piotros
  PS. Pani Pępek sama w siebie uderza swoim brakiem logiki. Ludzie tam stojący pokazali tylko jej niekonsekwencje. Ktoś jej przez ten cały czas dawał uczestniczyć w wielu wydarzeniach związanych z kościołem i tym sposobem gorszył i wprowadzał w błąd wierzących braci i siostry. I na pewno nie byli to CI młodzi dzielni ludzie!
  doceń 11
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL