Dzień Dobry dla Marcina

Jest szansa podania leku chłopcu cierpiącemu na zanik mięśni. Trzeba tylko pieniędzy.

W ich zbiórce pomoże koncert kolędowy, zorganizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową nr 6 Integracyjną w Bielsku-Białej, której uczniem jest Marcin, oraz Caritas Bielsko-Żywiecką. W czwartek 25 stycznia o 19.00 w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach zagra zespół „Dzień Dobry”, z którym wystąpią także uczniowie bielskiej podstawówki - koledzy Marcina.
O jego chorobie, o imponującej wierze jego rodziców i o szansie na leczenie pisaliśmy już na łamach "Gościa Bielsko-Żywieckiego" w listopadzie ubiegłego roku (Może będę piłkarzem). Szansa na podanie chłopcu odpowiedniego leku jest wciąż aktualna. Potrzebne są jednak pieniądze na opłacenie samej kuracji, której koszty są dość wysokie.
Podczas koncertu młodzi wolontariusze będą kwestować do oznaczonych logo Caritas puszek na wsparcie czekającej Marcina kuracji. Każdy z ofiarodawców otrzyma pamiątkową naklejkę z logo szkoły. Na koncert organizatorzy zaprosili rodziców oraz dziadków uczniów - to będzie okazja do świętowania niedawnych Dni Babci i Dziadka - oraz wszystkich ludzi wrażliwego serca, którzy chcą się przyłączyć do tej wyjątkowej akcji i przy okazji także posłuchać wyjątkowych, polskich kolęd w niezwykłych, rytmicznych aranżacjach zespołu „Dzień Dobry”, a także wspólnie pośpiewać.

« 1 »