Nowy numer 13/2020 Archiwum

"Pogórskie kolędowanie" już wkrótce!

W niedzielę 7 stycznia o 17.00 w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu rozpocznie się szóste "Pogórskie kolędowanie" - koncertowe rodzinne spotkanie, na które zaprasza parafia z proboszczem ks. kan. Ignacym Czaderem.

W tym roku kolędy zaśpiewają: Viola Brzezińska, zespół The Voices of M.M. i chór Albatesso. - Serdecznie zapraszam do naszego kościoła do kontemplacji i uczczenia tajemnicy wcielenia Słowa Bożego - na wspólne kolędowanie - mówi ks. Ignacy Czader.

Viola Brzezińska jest laureatką "Szansy na sukces", występowała na KFPP w Opolu, współpracowała z Jackiem Cyganem i Piotrem Rubikiem oraz Teatrem Studio Buffo i Januszem Józefowiczem. Pracowała też z zespołem SARUEL, z którym koncertowała i nagrała wiele płyt, zarówno studyjnych, jak i koncertowych. W 2008 r. rozpoczęła karierę solową. Znana jest z kolędy dla syryjskich i polskich rodzin, która zaśpiewała m.in. na Placu Zamkowym w Warszawie w ramach Święta Trzech Króli transmitowanego przez TVP.

Chór Albatesso jest kameralnym zespołem śpiewaczym założonym w 2001 r., który powstał z zachwytu nad pięknem muzyki chóralnej oraz z pasji do wspólnego muzykowania i dzielenia się nią z innymi. Zespół wykonuje dzieła muzyki dawnej oraz współczesnej, a także kolędy. Śpiewacy prezentują a capella swój bogaty repertuar klasyczny oraz rozrywkowy podczas koncertów oraz w czasie liturgii. W swojej długoletniej działalności mieli okazję koncertować w wielu ośrodkach kulturalnych na terenie Śląska Cieszyńskiego, Podbeskidzia, Oświęcimia, a także Podhala. Chór działa obecnie przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury „Dębowczanie” w Dębowcu.

Zespół The Voices of M.M. to zespół działający przy parafii pw. Marii Magdaleny w Cieszynie. Składa się z osób w różnym wieku. Łączy je miłość do pieśni chrześcijańskiej.

Organizatorzy liczą nie tyko na obecność, ale i żywe zaangażowanie wielu kolędników. Honorowym patronatem koncert objęła Sylwia Cieślar, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego. Dochód z koncertu po raz drugi zostanie przeznaczony na cel charytatywny - zakup sprzętu rehabilitacyjnego do bezpłatnego wypożyczania potrzebującym.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama