Nowy numer 28/2018 Archiwum

Mikołajowa armia

Popołudnie pozytywnych emocji zafundowali małym podopiecznym Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta uczniowie szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej.

Młodzież gimnazjum i liceum KTK z Andrzejem Sitarzem razem z diecezjalną Caritas po raz 9. zaprosiła ponad sto dzieci „od Brata Alberta” do bielskiego Domu Kultury Włókniarzy na świąteczne spotkanie ze św. Mikołajem. Najpierw ze sceny do kolędowania zachęcali wszystkich uczniowie Szkoły Podstawowej KTK, którzy wcielili się w jasełkowe postaci, oraz wokalistki z zespołów „Pinokio” i „Kontrast” z Komorowic. Na finał każde dziecko otrzymało prezent. – Dla uczniów przygotowywanie paczek to zabawa i rozrywka, która jednak pociąga za sobą wartości edukacyjne i wychowawcze – mówi Marek Wojtowicz, wicedyrektor szkół. – Nasi uczniowie często wychowują się w zamożnych domach. Poprzez to spotkanie mają szansę zetknąć się ze światem, którego nie znają, a który istnieje obok nich. Taki kontakt ich uwrażliwia. Chcą pomagać. W czasie spotkania uczniowie wyróżnili doroczną nagrodą „Przyjaciela Dzieci”, ks. Ryszarda Knapika, duszpasterza Wspólnoty Przymierza „Miasta na Górze”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma