Nowy numer 41/2019 Archiwum

Stu biesiadników

– Nie mielibyśmy pretekstu do spotkania się, gdyby ponad dwa tysiące lat temu gdzieś tam, na końcu świata, nie urodziło się Dziecko – mówił ks. Zygmunt Mizia.

Po raz czwarty bożonarodzeniowe spotkanie dla stu osób będących w trudnej sytuacji materialnej przygotowali w bielskiej restauracji Dworek: Zakon Maltański, z koordynatorem Piotrem Rozwadowskim, wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej z Bielska-Białej z komendantem Pawłem Sułowskim oraz dobroczyńcy – bielski Urząd Miasta i ogólnopolscy sponsorzy Opłatka Maltańskiego: sieć sklepów Biedronka i firma KPMG. Na świętowaniu nie zabrakło wolontariuszy MSM, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z szefowymi: Aleksandrą Ciaciurą i Małgorzatą Polak, a także duszpasterzy: ks. Zygmunta Mizi, wikarego na Leszczynach, i ks. Michała Nowaka – kapelana Szpitala Wojewódzkiego, w którego kaplicy maltańczycy regularnie prowadzą Nieszpory Maltańskie. Po odczytaniu Ewangelii o narodzinach Jezusa i po poświęceniu opłatków wszyscy ruszyli do składania sobie życzeń. A zaraz potem na stół podano postne potrawy wigilijne. Świętowanie zakończyło kolędowe spotkanie z gromadami zuchowymi ZHR i św. Mikołajem. Najmłodsi odebrali wymarzone zabawki i słodycze, zaś dorośli – produkty niezbędne do przygotowania świątecznej gościny w swoich domach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL